Kunštátcup 2021 v Orlickém Záhoří

1.místo

Tlačítko
TJ spartak Opočno logo

Dne 15.8. se starší přípravka souklubí SK Dobruška/Spartak Opočno zúčastnila mezinárodního turnaje Kunštátcup 2021 v Orlickém Záhoří. Byl to první turnaj v nové sezóně, který nám umožnil utkat se se zdatnými soupeři. Po náročném tréninkovém týdnu jsme byli zvědavi, jak se kluci vypořádají jak se soupeři, tak i s velkým vedrem. Hrálo se 2x10 minut a postupně jsme se ve skupině utkali s týmy: Malšova Lhota (vítězství 5:2), Žamberk (prohra 1:3) a s polským týmem Hutnik Lomniczanka (vítězství 7:1). Těmito výsledky jsme se z druhého místa po základní části dostali do finále turnaje, kde nás čekal opět Žamberk. Finalový duel nezačal pro nás vůbec dobře, na malém hřišti nás soupeř v prvním poločase předčil hlavně důrazem a po první desetiminutovce tak byl stav 0:3 a nevypadalo to moc optimisticky. Navíc soupeř měl více hráčů na střídání a i to mohlo hrát v parném odpoledni svou roli. Ale my máme partu bojovníků a o přestávce jsme si řekli, že prostě ten pohár vyhrajeme my! Hned od začátku kluci vlítli na soupeře a ten, zřejmě poněkud uspokojen stávajícím stavem, začal mít s naši hrou stále větší problémy. Přitvrdili jsme v osobních soubojích a po heroickém výkonu jsme dokázali utkání o zlato vyrovnat na 3:3 a přivést ho do penalt. V penaltách jsme uspěli poměrem 6:5, v poslední sérii proměnil náš gólman Patrik Franc střelou do šibenice a mohli jsme se začít radovat. Krása sledovat jak na sebe kluci naskáčou a slyšet vítězný pokřik. Přivezli jsme domů krásný pohár a zlaté medaile. Klubový úspěch byl ještě umocněn individuálními cenami. Nejlepším střelcem turnaje se stal náš Radek Sündermann a nejlepším hráčem v našem týmu byl vyhlášen Tobík Martin. Všem hráčům velká pochvala za výkony, bojovnost a vůli, hlavně v posledním zápase. O úspěch se zasloužili: Patrik Franc, Vilík Angermayer, Alex Svoboda, Tadeáš Krajňák, Tobík Martin, Radek Sündermann, Štěpán Horák, Matěj Slezák

trenér st.přípravky Pavel Franc

Memoriál Miroslava Kliky

1.místo

Tlačítko

Mladší přípravka - tým Opočno/Dobruška černí, se stal vítězem kvalitně obsazeného turnaje Memoriálu Miroslava Kliky v Opočně. Náš druhý tým Dobruška/Opočno oranžoví obsadil celkově 6.místo. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů. Černí v nervydrásajícím finále vydřeli vítězství nad AFK Horní Jelení,když rozhodující penaltou chladnokrevně rozhodl Vašek Frýda, náš golman Patrik Franc dvě penalty soupeřům chytil. Již v semifinále černí prokázali velkou vůli zvítězit,když jestě necelych sedm minut před koncem prohrávali se Solnicí 1:3, aby nakonec rozhodujícím golem Adama Phana těsně před koncem strhli vítězství na svoji stranu v poměru 4:3. Oranžovým jen o skóre unikl postup ze skupiny do semifinále. Ale i oni předváděli pěkné výkony, vstřelili spoustu krásných branek. Z individualních ocenění jsme získali trofeje pro nejlepšího hráče turnaje (Terka Petrová - oranžový tým). Nejlepším střelcem se stal Radek Sündermann z vítězného týmu černých, který zatížil konto soupeřů 13 góly v pěti zápasech.

Krásný putovní pohár tak zůstal minimálně další rok v našem držení!!